Arama


dragmon > Tüm Bloglar > okçu..
Bloglar
okçu..
dragmon

tarih : 19.8.2008 13:40:49 | okunma : 962
Uzun zaman önce krallığın birinde yaşamış çok ünlü bir okçu vardı . Bir gün kralla beraber kırda avlanmaya çıkmışlardı . Uzaktan bir yaban kazının bağırışını duydular , üzerlerine doğru geliyordu . Okçu kazı parmaklarıyle işaret ederek dedi ki ...

- Hiç ok kullanmadan sadece yayımı çekerek bu yaban kazını öldürebilirim.

- Gerçekten mi ?

dedi kral. Duyduklarına inanamıştı .
- Gerçekten bu beceriyi gösterebilirmisin ?

diyerek güldü .

- Yapayımda görün .
dedi okçu ve yayını sol eliyle sıkıca kavradı , hiç ok almadı . Sağ eliyle yayın sicimini gerdi ve saldı . Gerilen yay " tınnnnn " diye keskin bir ses çıkardı .

Vahşi kaz gökyüzüne dikildi , kanatlarını bir iki kere çırptı. Ve bir anda gökyüzünden yere doğru dikleme düşmeye başladı . Bunu gören kral çok şaşırdı , ağzı sonuna kadar açık kaldı , gözleri fal taşı gibi açıldı .

- Amam allahım !
dedi . Devam ederek ,

- Sen mükemmel beceriye sahip bir okçusun .

Okçu tatlı şekilde gülümsedi

- Bu sadece benim becerim değil ki .
dedi ve devamla
- Daha önce bu kazın bir okla yaralandığını biliyordum .

Kral yine şaşkınlıkla sordu .
- Nasıl oldu da biliyordun .
- Çok yavaş uçuyordu . Sesi üzgün ve kederliydi . Çünkü yarası iyileşmişti ama acı veriyordu . Üstelik bir de grubundan ayrılmıştı , yalnız ve kimsesizdi . hiç yardım alamıyordu . Önce yayın kirişinin sesini işitti . Onu işitince gelebilecek okun dehşetini düşündü . Bu yüzden panikledi ve hızla kaçmaya çalıştı . Bu yüzden yaralı olduğu için dengeli kullandığı gücünü bir anda aşırı harcadı , eski yarası açıldı ve yere düştü.

Kıssadan hisse : Bir insanın en büyük düşmanı korku ve tereddütleridir . Geçmişte yaşadığınız acıyı taze tutar ve tekrarlanacağı endişesine düşerseniz , başınıza daha büyük hezimetler gelmesine zemin hazırlarsınız
Bookmark and Share