Arama


Şu anda SanalCafe.com Forumlarını okuyorsun. Eğer sen de “Benim de söyleyeceklerim var!” diyorsan, hemen facebook connecti kullanarak 10 sn de aramıza katılabilirsin.
Menu Buyuk Ust
Forum RSS  Arama Arama
[İzledim] Sleep Tight
  • Sayfalar #
  • 1
Offline JimJime
[ yokluğunda. ]
JimJime

# 30.1.2013 23:21:17


Ölüm Uykusu, Sleep Tight, Mientras duermes, Flatmate, Sen Uyurken
Filmin Yönetmeni: Jaume Balagueró
Filmin Türü: Korku, Gerilim
IMDB Puanı: 7.0
Yapım Yılı: 2011
Ülke: İspanya
Yayınlanan Tarih: 14 Ekim 2011
Senaryo yazarı: Alberto Marini
Başrol Oyuncuları: Luis Tosar, Marta Etura, Alberto San Juan, Pep Tosar, Carlos Lasarte, Tony Corvillo, Petra Martínez, Iris Almeida, Rubèn Ametllé, Oriol Genís, Amparo Fernández, Roger Morilla, Dolors Vidal, Manel Dueso, Xavier Pujolràs, Margarita Rosed

Filmin Konusu:

Cesar mutlu olamamaktan muzdarip bir apartman görevlisidir. İnsanlar mutlulukları paylaşadursun, o da etrafındaki herkesle mutsuzluğunu paylaşıyor. Bir kapıcı olarak çalıştığı için de apartman sakinlerini mutsuzluğuna hedef seçiyor. Cesar, sürekli mutluluk saçan ve gülümseyen Clara`yı mutsuz etmeyi kafaya koyuyor. Sonra işler biraz çatallanıyor. Mutsuzluğun insan hayatına nasıl da kolayca sokulduğunu ve bir daha gitmemek üzere yerleştiğini hayretle göreceğiniz bir İspanyol yapımı.

Filmden:
Mutluluk. Benim sorunum işte bu. Mutlu olamıyorum. Hiç olmadım. Başıma iyi şeyler geldiğinde bile mutlu olamıyorum. Her sabah gözlerinizi hiç motivasyonunuz olmadan açmanın ne demek olduğunu tahmin bile edemezsiniz...Bu rol için başroldeki kalın kaşlı korkunç abiden daha iyisi bulunmazdı herhalde. Adam rolünün hakkını fazlasıyla veriyor. Gündüzleri gayet nazik ve sevecen biri gibi görünürken geceleri tam bir psikopata dönüşüyor ve etrafındakileri mutsuz ederek motive olmaya çalışıyor. Başlarda biraz ağır ilerlese de sonlara doğru heyecan artıyor ve film sizi içine çekmeyi başarıyor. Baştan sona izlenmeye değer.

Puanım: 8/10
Bu hikâyeye bir son lazımdı.
  • Sayfalar #
  • 1
cevap yaz
Kalın   İtalik   Altı Çizgili   Üstü Çizgili   Sola Yatık   Ortala   Sağa Yatık   Link  Resim   YouTUBE  MetaCafe   Öpücük Alkış Kafası Karışık Ağlayan Sırıtan Gülümse | İfadeler
Buyuk Menu Alt
Site Haritası

Facebook Twitter RSS