Arama


Şu anda SanalCafe.com Forumlarını okuyorsun. Eğer sen de “Benim de söyleyeceklerim var!” diyorsan, hemen facebook connecti kullanarak 10 sn de aramıza katılabilirsin.
Menu Buyuk Ust
Forum RSS  Arama Arama
[İzledim] 3 İdiots
  • Sayfalar #
  • 1
Offline JimJime
[ yokluğunda. ]
JimJime

# 2.5.2013 16:06:04


3 İdiots / 3 Aptal
Filmin Yönetmeni: Rajkumar Hirani
Filmin Türü: Dram, Komedi, Romantik, Gençlik
IMDB Puanı: 8.3
Ülke: Hindistan
Yayınlanan Tarih: 09 Kasım 2009
Senaryo yazarı: Rajkumar Hirani , Abhijit Joshi
Oyuncular: Aamir Khan, Kareena Kapoor, Madhavan, Parikshat Sahni, Akhil Mishra, Chandrashekhar, Omi Vaidya, Rajeev Ravindranathan, Pitobash, Atul Tiwari, Mona Singh, Sharman Joshi, Javed Jaffrey, Boman IraniFilmin Konusu:

Film Hindistan`ın en iyi mühendislik okulundaki 3 arkadaşın dostluklarını ve hayatını anlatırken eğitim sistemini de eleştirmektedir. Sistemin daima yarış üzerine kurulu olduğu, herkesin en iyi olmaya çabaladığı bir okulda sistemi değiştirmeye çalışan bir öğrenci ve onun en yakın 2 arkadaşı. Başlarından geçenler, hayattan aslında ne istediklerini konu ediniyor.Defalarca izledim, her seferinde aynı keyfi alarak hem de. Bıkmadan usanmadan izlenebilirliği konusunda garantili. 3 saate yakın bir süresi olmasına rağmen zamanın nasıl geçtiğini anlamak mümkün değil. Gereksiz uzatmalar, yerli yersiz betimlemeler, ne bileyim boş sahneler yok. Her anında hissedebileceğiniz bir duygu mutlaka var. Komediyse istediğiniz, en iyilerinden biri. Bu arada içinize oturacak sahneleri de yok değil. Ve aşk.. En saf ve yine en komik haliyle bu filmde İçinde barındırdığı ne kadar konu varsa hepsini en iyi şekilde anlatıyor. Aamir Khan başta olmak üzere oyuncu seçimleri harika. Daha iyisi olabilir miydi, sanmıyorum. 10 üzerinden 10 diyorum, izlemeyen birileri kaldıysa eğer hala mutlaka izlenmeli.


Aamir Khan ve filmle ilgili birkaç yazı:

http://blog.milliyet.com.tr/hint-sinemasinda-zirve--3-idiots/Blog/?BlogNo=346399

http://www.zaman.com.tr/melih-arat/siradisi-ogretmen-olmak_2054752.html

http://yenisafak.com.tr/yazarlar/SemaKarabiyik/3-idiots/36476Ve bir de "All izz well"

Bu hikâyeye bir son lazımdı.
Offline GoGoBaBa
[ Tüm umudunuzu kaybetmek özgürlüktür... ]
GoGoBaBa

# 2.5.2013 19:16:09
Çok güzel film çok güzel tanıtım. Yanılmıyorsam festivalde izlemiştim ve çok beğenmiştim, ardından dvd sşi çıkınca yıllar önce gene izlemiştik. Tavsiye ederim. Bu arada verdiğin linkleride ilk defa okudum, çok güzel şeylere değinmişler OKUMANIZI tavsiye ederim filmi izledikten sonra.
"BİLGİ, Sevgi ve Mutluluk PAYLAŞTIKÇA ARTAR"
Offline SenTurK.@
[ .. ]
SenTurK.@

# 3.5.2013 01:16:47
Çok güzel bir film.
Offline 1453_13
[ 57 0nline miş hass...tr ordan! ]
1453_13

# 3.5.2013 22:05:10
Khan`ın diğer flimleride izlenmeli hepsi çok iyi lakin birde şu hint müzikleri yokmu oraları Atlayınız
İçimde ki koğusta volta atabilmek için öyle bir sebebin olacak ki, içeri gireceksin.. yoksa anca çıkanlardan hikayeler dinlersin ;)
  • Sayfalar #
  • 1
cevap yaz
Kalın   İtalik   Altı Çizgili   Üstü Çizgili   Sola Yatık   Ortala   Sağa Yatık   Link  Resim   YouTUBE  MetaCafe   Öpücük Alkış Kafası Karışık Ağlayan Sırıtan Gülümse | İfadeler
Buyuk Menu Alt
Site Haritası

Facebook Twitter RSS