Arama

Şu anda SanalCafe.com Forumlarını okuyorsun. Eğer sen de “Benim de söyleyeceklerim var!” diyorsan, hemen facebook connecti kullanarak 10 sn de aramıza katılabilirsin.
Menu Buyuk Ust
Forum RSS  Arama Arama
SC Zaman Tuneli
  • Sayfalar #
  • 1
Offline JimJime
[ yokluğunda. ]
JimJime

# 25.3.2013 23:50:03
Burdan bir kere cikis yapip sonra da aylarca belki de yillarca hic ugramayan insanlarin ozledikleri hicbir seyleri olmadigini dusunuyorum bazen. Sirf o gunlere olan ozlemim yuzunden ben yillardir kopamiyorum buradan cunku. Yazmasam bile sirf bakmak icin giriyorum. Yillarin aliskanligi, kolay terk edilmiyor. Hele de benim gibi birinin bunu yapmasi cok daha zor, hatta imkansiz gibi bir sey.

Kendimi bildim bileli gecmise asiri sekilde zaafim var. Hatirliyorum eski forumun arsiv haline getirilmesini yeni sc nin gelmesinden daha merakla daha heyecanla beklemistim. Bircogu icin onemli degildi belki ama o forum benim yillarim, hayatimin bir parcasi. Hala da oyle.

Bazen o kadar cok ozluyorum ki. Gecmisimden bir seyler bulabildigim tek yer burasi benim icin. Arsivde gecirdigim zamanin haddi hesabi yoktur. Off topic manyakligima hic girmiyorum bile. Hangisinde kiminle neler konusmusuz, sirf tarihine bakarak bile tahmin edebilecegim kadar kazinmislardi beynime. Diger konular yine oyle. Iclerinde bazilari var ki cok daha ozel benim icin.

Birkac gundur eskiden forumda cok iyi vakit gecirdigim arkadaslarimin da yeniden zaman ayirmaya basladiklarini gorunce bana da bir heves geldi. Yazmaya basladim. Forumun altini ustune getirdim kac gundur, zamaninda gozden kacirdigim ya da gormedigim konulara yaziyorum en azindan bir hareket olsun diye. Belki yine bosuna cabaliyoruzdur ama ben bugun cok onemli bir seyi daha fark ettim. O da buradayken yine yillar önceki Merve olabildigim.

Buraya yazdigim zaman, yani o mesajlari yazarken sanki yillar oncesinin sc sindeyim gibi hissediyorum. Kendimi de oyle. Gunlerdir Nur da (Jean Grey) yaziyor mesela elinden geldigince. Ayberk de ayni sekilde. Onlari burada okurken yillar oncesine gidiyorum. Sabah aksam konusup dertlestigimiz, gecenin bir yarisi kamera acip elimizde su siseleri karsilikli icerek gulme krizlerine girdigimiz gunlere..

Az once Nur`un twittera yazdigi seyi (siradan bir twit) gordum mesela. Sanki biri beni yillar oncesinden alip bir anda bugunun ortasina birakti. O Nur yillardir konusmadigim Nur, ama burdaki cok farkli..

Bu duyguyu sevdim, en azindan simdilik. Eski postlari okuyup o zamanlardaymisiz gibi yorum yazmak bos bos okuyup kendimi uzmekten daha iyi bir fikir sanki, siz ne dersiniz?

Bu hikâyeye bir son lazımdı.
Offline Jean Grey
[ !? ]
Jean Grey

# 26.3.2013 11:03:30
Gerçekten çok uzun zaman geçti, ben buraya 2005`te üye olmuştum. Resmen burda büyüdüm diyebilirim. O zamanlar herkes öğrenci idi, siteye daha çok zaman ayırabiliyordu diye düşünüyorum. Şimdi herkes farklı hayatlar kurdu kendine, kimisi evlendi.
Ben de çok değiştim aslını söylemek gerekirse ama siteye geldiğimde burda tekrar eskisi gibi olabildiğimi fark ettim, çok ilginçtir ki buranın ayrı bir havası var.
Eskiden gecenin bir körüne kadar oturup msn`de geyik yapardık Olsun şimdi de skype var, whatsapp var
Eskileri davet ettim, yeniden eski ortam yakalanabilirse pek de mükemmel olur hani
UCI
Offline I`b3rq
[ ıtwıtwıtwıt nmmm ]
I`b3rq

# 26.3.2013 13:24:59
valla benim de geçmişe zaafım aynı senin gibi...

mesela hayatımda aldığım tüm otobüs biletlerim , avrupa`da yaptığım alışverişlerin fişleri , ordan aldığım broşürler , ergenliğimde biriktirdiğim goal dergileri , tüm uykusuz sayıları , 2002-04 yıllarında mesela Sabah gazetesinde kestiğim Yılmaz Özdil yazıları , tüm karnelerim , tüm belgelerim saklıdır.

Özel bir kutum vardır , senede bir-iki kez açar bakarım hatırlarım kendi geçmişimi...

Mesela tüm geçmişteki MSN konuşmalarım da kayıtlıdır. Belki Nur`la ilk selamlaşmamızdan itibaren tüm konuşmalar duruyordur )

Bu yüzden SC de benim için çok değerlidir , çünkü benim geçmişimdir.

Mesela hiç burayla tanışmamış olduğumu düşünemiyorum bile. Yani Ozan`ı tanımasam nasıl eksik olmazdım acaba ? Gürkan Abi`yi ? Nur`u ? Mert`i (Kimi)? ve sayamadığım onlarca insanı...

Bu yüzden evet , burası bitmemeli. Eskisi gibi olsun , neden olmasın ? Ben bile alıştım şimdiden biraz. Berk mesela ufak bir duyuru yapsa Twitter`dan...Hadi dese bi iki konu yazıverin ya. Ne olur ki ?

Hem düşünüyorum , kimsenin başaramadığını başarmak gibi olur bu sanırım.

Hani ilkokul arkadaşları buluşur ya eskiler konuşulur...

Yani isterse sadece eskiler konuşulsun , anılar tazelensin. Ama burada bir kaç kişiyle o eski anı muhabbetlerini yapmak bile çok güzel olurdu.

Bunun için uğraşmaya değer diye düşünüyorum. Çocukluk arkadaşlarını toplamak gibi.

Çok populer olmayıverelim. Ne olur yani. Ama buluşma yeri gibi bir yer olsun burası. Umarım olur , işte o zaman gerçek Efsane olur.
turned...
Offline zuZzu!
[ Kuş kanadı kalem olsa yazılmaz benim derdim ]
zuZzu!

# 28.3.2013 21:58:22
Buranın herkes tarafından kabullenip tekrar canlanması , saçlarımıza ilk beyaz düşme anıyla aynı orantıda olduğunu düşünüyorum. Kimi buraya girip geçmişini görüyor, kimisi yanlızlık, kimisi boş bir sayfa, kimisi kin, kimisi yüzüne verdiği tebessüm için giriyor. Şuanda bu siteye tekrar girip ve göz atıp yazan her kim varsa herşeyi bir kenara eliyle itmiş bulunmakta. Aylarca bu forumda neden böyle oldu neden burası artık böyle diye soruldu, tartışıldı, kavga edildi, laf sokuldu, laf edildi bir şekilde. Burasının neden böyle olduğu zaten insanlarda var, bunlar tartışıldığı için bi çok insan yine kaçtı gitti. Son kalan üyeler online üyeler oldu.
İyi şeyler hatırlanmalı, onlar kâr olarak kalmalı ne olursa olsun buraya girilirken. Arşive girip kaybettiği insanın mesajlarını okuyan aile yakınları var hala. Kaybettiklerimiz var. Ruhları, cennet olsun onlara. Biz sc ile büyüdük, scat hayali ile yol aldık, scp ile süper üye olduk, bu rüya kolay kolay bitmez Yaş 50`ye geldiğinde buranın pahabiçilemez bir değerde olduğunu görmektense, şuanda görülmesini istemek en insani duygu katılıyorum.
Eski nicki : hydRa ` zuZzu 2003~2011 Bir gün gelir geçer , bazı günler hiç mi hiç değişmezz...
Offline bmumcuoglu
[ ]
bmumcuoglu

# 3.4.2013 05:52:23
Al sana zaman tüneli
http://www.sanalcafe.com/profil.asp?11024

Vefatından beri ne zaman scye girsem ilk aklıma gelen şey/kişi.

Bye bye happiness, hello loneliness...
Offline mrrrnav
[ uykum gelsin yeter yea ]
mrrrnav

# 3.4.2013 16:56:18
burcin valla hatırlattın uzun zaman girmeyince unutuyor mu yoksa üstünü mü örtüyor insan bilinmez ama hatırlayınca tekrar üzüldüm mekanı cennet olsun
Eskileri davet et olayını kullanıyor muyuz peki?
unuttuk hepsini nuhun nefesini
Offline MaLi
[ ]
MaLi

# 9.5.2013 11:28:46
Valla kaç yıldır aklıma bile gelmemişti fakat bi kaç ay önce nasıl olduysa işte Allah tarafından sanırım sahibindene giricem fakat kafa sahibinden.com dedi ama parmaklar sanalcafe yazdı ulan dedim bi gireyim bakayım ne var ne yok şifremi hatırlayamadım neyse bi kaç denemede buldum fakat ne var ne yok diye baktığımda hiç bişey göremedim bilmem kaç ay önce atılmış postlar felan.
Vardır şerrimde ve-lakin kalanım hayırdır..
  • Sayfalar #
  • 1
cevap yaz
Kalın   İtalik   Altı Çizgili   Üstü Çizgili   Sola Yatık   Ortala   Sağa Yatık   Link  Resim   YouTUBE  MetaCafe   Öpücük Alkış Kafası Karışık Ağlayan Sırıtan Gülümse | İfadeler
Buyuk Menu Alt
Site Haritası

Facebook Twitter RSS