Arama


Şu anda SanalCafe.com Forumlarını okuyorsun. Eğer sen de “Benim de söyleyeceklerim var!” diyorsan, hemen facebook connecti kullanarak 10 sn de aramıza katılabilirsin.
Menu Buyuk Ust
Forum RSS  Arama Arama
Türkiyede internet çok hızlı.. - Binali Yıldırım
  • Sayfalar #
  • 1
Offline gs_341
[ Atatürk`ü sevmek maya gibidir.Sütü bozuk olanda tutmaz. ]
gs_341

# 26.6.2012 03:12:15
link:
http://ekonomi.haberturk.com/teknoloji/haber/583309-turkiyede-internet-cok-hizli

haber:

ulaştırma bakanı binali yıldırım, türkiye`deki internetin avrupa`nın birçok ülkesinden daha hızlı olduğunu belirterek, ``brüksel`e gidin, telefonda görüşemezsiniz, internete giremezsiniz. 8 yılda sadece bölünmüş yollar yapmadık, bilişim otoyollarını da kazandırdık`` dedi.

yıldırım, 2003`te, türkiye`yi bilgi toplumuna hazırlamak amacıyla e-dönüşüm türkiye icra kurulunu oluşturduklarını söyledi.

sadece kamu kuruluşlarını değil, sivil toplum örgütlerini de kurula dahil ettiklerini belirten yıldırım, icra kurulu çalışmalarının en önemlilerinden birisinin strateji belgesi hazırlamak olduğunu kaydetti. yıldırım, ``belgeyle ülkemizi `bilim ve teknoloji üretiminde odak noktası haline gelmiş, bilgi ve teknolojiyi etkin bir araç olarak kullanan, bilgiye dayalı karar alma süreçleriyle daha fazla değer üreten, küresel rekabette başarılı ve refah düzeyi yüksek bir ülke` seviyesine çıkarma taahhüdümüzü kayıt altına aldık`` diye konuştu.

bakan yıldırım, bununla yol haritasının hazırlandığını ve bilgi toplumu olma yönünde türkiye`nin ilk resmi stratejisini hazırladıklarını bildirdi. 111 eylem içerisinden 22 tanesinin tamamlandığını dile getiren yıldırım, teknolojide değişimin çok hızlı olması nedeniyle planların 3-5 yıllık yapılamadığını, çok daha kısa süreli yapıldığını belirtti.

türkiye`nin 2003`te 1 megabit olan toplam internet çıkışının, bugün 600 megabite çıktığını anlatan yıldırım, bunu 2-3 bin megabitlere çıkarmayı düşündüklerini kaydetti. binali yıldırım, internetin gelişmesinin, ülkelerin demokrasisinin gelişmesine de katkı sağladığını, milli gelirde de yüzde 120`lik artış meydana getirdiğini söyledi.

-``internet kullanmadan ticaret yapilamiyor``-
ulaştırma bakanı yıldırım, cep telefonu, bilgisayar ve internet kullanmadan ticaret ve seyahat yapılamadığını belirterek, ``cumhuriyet kurulduğunda, cehaletle mücadele için atatürk`ün başlattığı seferberliği biliyoruz. bu mücadeleyi başarıyla verdik. 2000`li yıllarda okur-yazar oranı yüzde 90`lara ulaştı. `işimiz bitti` derken, bilgisayar okur-yazarlığı çıktı. bunun için bütün okullara geniş bant hızlı internet erişimini sağladık. 30 bin okula 750 bin bilgisayar gönderdik`` diye konuştu.

milli eğitim bakanlığı ile başlattıkları 1,5 katrilyon liralık fatih projesi hakkında da bilgi veren yıldırım, projenin, türkiye`yi dünyada ilk 10 ülke arasına yerleştirecek bir proje olduğunu söyledi.

bakan yıldırım, 27 ayrı kurumun 223 hizmetle e-devlet uygulamasında vatandaşla buluştuğunu belirterek, bu hizmetleri kullanan vatandaş sayısının 1 milyon 200 bin olduğunu belirtti.

bilgi toplumu hedefleri ile ilgili olarak geçen yıl toplantı yaptıklarını ve 2013-2023 dönemi için ayrı ayrı hedefler koyduklarını dile getiren yıldırım, 8,5 milyon kişinin geniş bant internet erişimine ulaştığını söyledi. yıldırım, ``türkiye`deki internet ve telli-telsiz erişim ile bunların altyapısının avrupa`nın birçok ülkesinden daha iyi ve hızlı olduğunu söylersem mübalağa etmemiş olurum. brüksel`e gidin, telefonda görüşemezsiniz, internete giremezsiniz; avrupa`da okullarda internet her yerde yok. ülkeyi 8 yılda sadece bölünmüş yollarda donatmadık. havayolunu halkın yolu yapmadık, bilişim otoyollarını hem havadan hem toprak altından hem de uydudan kazandırdık`` dedi.
Hak yemek adet olmuş*hak yiyenler mert olmuş*bu adalet çemberinde*herkes buna alet olmuş
Offline __Ef$AnE__
[ gadged ]
__Ef$AnE__

# 22.7.2012 20:48:46

ToraManyak
[ 1907 ]
ToraManyak

# 2.1.2014 00:44:48
600 megabit vardıda biz mi görmedik
Yaygınlaşmadıktan sonra merkeze kur 3000 mb hızın olsun ne farkeder be canım
Bak şarabımda daha bitmedi. Kendisiyle uzun yıllar süren seviyeli bi ilişkimiz var.. Ben ona para harcıyorum o benim başımı döndürüyo Eee ne farkı kaldı kadınlardan ? Çaak.
Offline CaNeRiuM
[ .... ]
CaNeRiuM

# 22.8.2015 00:02:16

CaNeRiuM is a Legend!
  • Sayfalar #
  • 1
cevap yaz
Kalın   İtalik   Altı Çizgili   Üstü Çizgili   Sola Yatık   Ortala   Sağa Yatık   Link  Resim   YouTUBE  MetaCafe   Öpücük Alkış Kafası Karışık Ağlayan Sırıtan Gülümse | İfadeler
Buyuk Menu Alt
Site Haritası

Facebook Twitter RSS