Arama

Şu anda SanalCafe.com Forumlarını okuyorsun. Eğer sen de “Benim de söyleyeceklerim var!” diyorsan, hemen facebook connecti kullanarak 10 sn de aramıza katılabilirsin.
Menu Buyuk Ust
Forum RSS  Arama Arama
Dövme ve Piercing
  • Sayfalar #
  • 1
Offline lost_pixie
[ ]
lost_pixie

# 29.2.2012 17:28:02
Selamlar, uzun yıllardır hobi olarak bu işle ilgileniyor, aktif olarak 3 yıldır dövme stüdyolarında çalışıyorum. Dövme ve piercing hakkında merak ettiğiniz şeyler varsa buyrun işte... sorun bende cevaplayayım =)

Offline voyvoda
[ ]
voyvoda

# 29.2.2012 18:43:58
bızler ıcın en onemlı olan su soru olur sanırım abdest tutuyormu sorusu ?
BİR BUYUK DEVIRDIM SIFALAR OLSUN...
Offline lost_pixie
[ ]
lost_pixie

# 29.2.2012 19:00:59
Bu konuya şöyle bi açıklama yapabilirim:
Dövme, derinin üzerine bir katman oluşturan bir işlem değildir. Boyalar iğne yardımıyla derinin belirli bir katmanına işlenir. dövme yapıldıktan sonraki 1-2 haftalık süreçte üzeri kabuk tutar ve bir süre sonra vücudumuzdaki diğer bütün yaralar gibi bu kabuk düşer ve cilt kendini yeniler. hatta bölgedeki kıllar filan yeniden çıkar. Dolayısıyla o bölgeninde doku olarak vücudumuzun diğer yerlerinden bir farkı kalmaz. Bu yüzden noktaya su değmemesi gibi bir olay kesinlikle söz konusu değildir. Vücudunuzun diğer her yerine ne kadar su değiyorsa oraya da o kadar değer. Sonuçta dediğim gibi bu işlem deri üzerinde bir katman oluşturmuyor ya da oradaki gözenekleri tıkamıyor=) Zaten böyle bi durumda o bölge muhtemelen hava da almaz kalıcı yaralar veya çürümelere sebep olurdu.
Sonuç olarak dövmenin üzerine su değiyor. Ama dinsel açıdan dövmenin başka yasakları ya da öyle bişeyleri varsa onu bilemem. O yüzden dinsel açıdan sorun yoktur gibi bi yorum yapamam inanç kişinin kendisine kalmış bir karardır...
love sun dance
Offline KaranLIk
[ Tanrı Türk`ü Korusun ve Yüceltsin C* ]
KaranLIk

# 29.2.2012 20:01:46
Hz.Muhammet döneminde günümüzde hayat kadını dediğimiz kişilerin ellerini işaretliyorlarmış (dövme) dediğimiz şeyi yapıyorlarmış... Peygamber efendimiz bu kadınların böyle ellerindeki işareti görünce ;
Hz.Muhammet;-Nedir ellerinizdeki bu işaret ?
Kadın; sizin ümmetinizdeki insanlar biz bu işi yapıyoruz diye bizleri böyle işaretliyorlar.
Hz.Muhammet; bütün ahaliyi toplar ve... Bundan sonra benim ümmetimden olan hiç kimseyi böyle işaretlemeyeceksiniz, size bunu yasaklıyorum der. Olay buradan gelmektedir...
"Biz doğrudan doğruya millet severiz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk topluluğudur. Bu topluluğun fertleri ne kadar Türk kültürüyle dolu olursa, o topluluğa dayanan cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur."
Offline dragmon
[ adam bile degilsen adımı bile anma...her konuşan mahlukatı hata yapıp ; insan sanma ]
dragmon

# 29.2.2012 23:23:45
http://www.hadisler.com/?pid=p&id=2116

şahsen benim fikrim ; vucudumun bir yerinde sürekli görecegim bir resimden sıkılırım
felek bulut oldu üstüme yagdı yaşları gözüme dolan dünyada yalan dünyada yalandan yüzüme gülen dünyada 毒 毒 毒 sen beni gönlünce mutlu mu sandın ? ömrümü boş yere çalan dünyada
Offline JoDeLxX
[ ]
JoDeLxX

# 29.2.2012 23:53:40
herseyin dogali güzeldir diye düsünüyorum insaninda
HissizLiğé téRk édiLmi$ ßiR méLéK roLündéydi Ruhum, ZincirLéRé wuRuLup ßiR zindanda ßoğuLan...
Offline BABASCARFACE
[ Hep yenilikten yana oluruz ama eskilerin yerini hi ]
BABASCARFACE

# 1.3.2012 14:41:53
açtıgın konu güzel sorusu olan arkadaşlar varsa yazar benim bu konuda pek bi söylicem yok doğal halimle süperim zaten hatunumunda doğal olmasından yanayım oynama yaptıktan sonra her kız guzeldir bu arkadaşın vucudunda alan çok istediğimizi yapabiliriz
İmparatorunuza söyleyin şimdiki osmanlı padişahı öncekilere benzemez benim gücümün ulaştığı yerlere sizin imparatorunuzun hayalleri bile ulaşamaz. FATİH SULTAN MEHMET
Offline Ömer Bgr
[ ]
Ömer Bgr

# 1.3.2012 14:47:08
insan vücudunda o demir konstrüksiyonlarla nasıl zevk alıyor anlamadım hıc.
En uzak mesafe ne Afrika`dır, ne Çin, ne Hindistan, ne seyyareler, ne de yıldızlar geceleri ışıldayan... En uzak mesafe iki kafa arasındaki mesafedir birbirini anlamayan.....
Offline lost_pixie
[ ]
lost_pixie

# 1.3.2012 15:03:03
Bu tür vücut süsleme sanatlarının aslında günlük hayatta estetik açıdan daha iyi hissetmek için yaptığımız diğer şeylerden bir farkı yoktur arkadaşlar. Vücut modifikasyonları konusu sadece dövme ve piercingden ibaret değildir. Saç boyamak, saç kestirmek, manikür yaptırmak, vücut geliştirmek, estetik ameliyatlar... Bunların hepsini vücut modifikasyonları başlığı altında toplamak mümkün. Bazıları kalıcı, bazıları değil... Bazıları bazı insanlara göre anormal şeyler bazıları normal şeyler... Fakat hepsi zevk meselesi, kişinin kendini nasıl daha iyi hissettiğiyle alakalı konulardır. O yüzden bunu anlamamak pek doğru değil kanımca. En azından anlamaya çalışmak lazım... =)
love sun dance
Offline zuZzu!
[ Kuş kanadı kalem olsa yazılmaz benim derdim ]
zuZzu!

# 1.3.2012 19:48:45
ben eşimle beraber yaptırmak istiyorum bişeyler.
itinayla ağlayan melek çizilir promosyonlu bi dövmeci değilsiniz dimi?
Eski nicki : hydRa ` zuZzu 2003~2011 Bir gün gelir geçer , bazı günler hiç mi hiç değişmezz...
Offline lost_pixie
[ ]
lost_pixie

# 1.3.2012 20:11:16
hahahah sadece only god can judge me yazıyoruz biz :p
www.crashtattoo.com burdan çalışmalarımıza bi göz atabilirsiniz =)
love sun dance
Offline zuZzu!
[ Kuş kanadı kalem olsa yazılmaz benim derdim ]
zuZzu!

# 1.3.2012 21:16:33
iyiydi, yolumuz düşer umraım
Eski nicki : hydRa ` zuZzu 2003~2011 Bir gün gelir geçer , bazı günler hiç mi hiç değişmezz...
Offline KaranLIk
[ Tanrı Türk`ü Korusun ve Yüceltsin C* ]
KaranLIk

# 3.3.2012 16:46:19
Göktürkçe Türk yazabilir misin ?

bunun gibi bir şeyde olabilir ama ben kürşadın resmi olsun altına yada üstüne hangi tarafta uygun olursa onu yaptırmak istiyorum... düşünüyorum ama karar vermedim..

"Biz doğrudan doğruya millet severiz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk topluluğudur. Bu topluluğun fertleri ne kadar Türk kültürüyle dolu olursa, o topluluğa dayanan cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur."
Offline lost_pixie
[ ]
lost_pixie

# 6.3.2012 12:48:55
Şahsen Göktürkçe bilmiyorum=) Ama yazıyı bize getirirsen tabiki de yazarız neden olmasın=) Bir de ilk fotoğraftaki dövme çok kötü bir işçiliğe sahip. İkisinden birini düşünüyorsan ben ikinciyi tavsiye ederim. Ya da istediğin şeyleri anlatırsın bizde sana özel bir tasarım yaparız.
Dükkanımız Taksimde buyur gel konuşalım istediğin zaman =)
love sun dance
Offline k@nzer
[ ]
k@nzer

# 6.3.2012 14:38:42
dövmeden kurtulma yolu varmı
YAVRU MAYMUN ANNESİNE SORAR: -ANNE BİZ NEDEN ÇİRKİNİZ? ANNESİ CEVAP VERİR: -HALİNE ŞÜKRET SEN ŞU imzayı OKUYANI BİR GÖRSEN!
Offline lost_pixie
[ ]
lost_pixie

# 6.3.2012 18:07:01
lazer var fakat defalarca seansa gitmek durumunda kalıyorsunuz ve dövmeden kat kat daha acılı ve pahalı bir işlem. ve çoğu zaman dövmenin silueti yanık izi şeklinde kalmaya devam ediyor. ya da alternatif olarak üstüne cover-up dediğimiz işlem olarak başka bir dövme yaptırabilirsiniz.

love sun dance
Offline SenTurK.@
[ .. ]
SenTurK.@

# 6.3.2012 21:15:45
Tehlikeli. Ölùmcùl hastalik kapilma ihtimali yùksek degil mi?
Offline Mikaboshi
[ ]
Mikaboshi

# 6.3.2012 22:42:04
Alıntı : SenTurK.@

steril olmayan yerde dediğiniz olay doğrudur
İtina ile ücretsiz Süper sc hediye edilir..
Offline lost_pixie
[ ]
lost_pixie

# 7.3.2012 12:56:50

Bugüne kadar dövmeden ve ya piercingten ölen olmadı arkadaşlar =) Günümüzde neredeyse bütün ekipmanlar tek kullanımlık ve steril olarak ambalajlanmış şekilde satılmaktadır. Tutupta tavanları filan akmış korku filminden fırlamış bodrum katı gibi biyerde tek bitane iğneyle onlarca kişiye dövme yapan biyerde gidip dövme yaptırmadığınız sürece ölmezsiniz =) zaten benden tavsiye öyle bi yer görürseniz arkanıza tekrar bakmadan koşarak uzaklaşmanızdır =)
Neyse dediğim gibi bütün ekipmanlarımız tek kullanımlık, steril ve ambalajlıdır. Ambalajlar gözünüzün önünde açılır. Ve iş bittikten sonra yine gözünüzün önünde toparlanıp tıbbi atık kutusuna atılır. Ayrıca cerrahi ekipmanlara 1den fazla kere farklı tekniklerde sterilizasyon uyguluyoruz ve en kaliteli boya markalarını kullanıyoruz. Değil ölen grip olan bile olmadı şuana kadar stüdyomuzda =)
love sun dance
Offline Mikaboshi
[ ]
Mikaboshi

# 7.3.2012 13:09:11
Alıntı : lost_pixie

Bugüne kadar dövmeden ve ya piercingten ölen olmadı arkadaşlar =) Günümüzde neredeyse bütün ekipmanlar tek kullanımlık ve steril olarak ambalajlanmış şekilde satılmaktadır. Tutupta tavanları filan akmış korku filminden fırlamış bodrum katı gibi biyerde tek bitane iğneyle onlarca kişiye dövme yapan biyerde gidip dövme yaptırmadığınız sürece ölmezsiniz =) zaten benden tavsiye öyle bi yer görürseniz arkanıza tekrar bakmadan koşarak uzaklaşmanızdır =)
Neyse dediğim gibi bütün ekipmanlarımız tek kullanımlık, steril ve ambalajlıdır. Ambalajlar gözünüzün önünde açılır. Ve iş bittikten sonra yine gözünüzün önünde toparlanıp tıbbi atık kutusuna atılır. Ayrıca cerrahi ekipmanlara 1den fazla kere farklı tekniklerde sterilizasyon uyguluyoruz ve en kaliteli boya markalarını kullanıyoruz. Değil ölen grip olan bile olmadı şuana kadar stüdyomuzda =)

en kısa sürede bir ilk olacağım
İtina ile ücretsiz Süper sc hediye edilir..
Offline SenTurK.@
[ .. ]
SenTurK.@

# 8.3.2012 19:11:19
Alıntı : anomaly

sen yaptırma kesin aids olursun.. dövmeciyide hasta edersin..

@Karanlık .. bahsettiğin alfabe göktürkçe değil Mu kıtasının sembolik nacaal alfabesidir.

öle dövmeciyi yerin dibine gömerim :d
  • Sayfalar #
  • 1
cevap yaz
Kalın   İtalik   Altı Çizgili   Üstü Çizgili   Sola Yatık   Ortala   Sağa Yatık   Link  Resim   YouTUBE  MetaCafe   Öpücük Alkış Kafası Karışık Ağlayan Sırıtan Gülümse | İfadeler
Buyuk Menu Alt
Site Haritası

Facebook Twitter RSS