Arama

Şu anda SanalCafe.com Forumlarını okuyorsun. Eğer sen de “Benim de söyleyeceklerim var!” diyorsan, hemen facebook connecti kullanarak 10 sn de aramıza katılabilirsin.
Menu Buyuk Ust
Forum RSS  Arama Arama
E-Mail yolu ile bilgisayarınızı kapatmak
  • Sayfalar #
  • 1
Offline free_style
[ ]
free_style

# 4.2.2010 00:50:58
Arkadaşlar Bilge Adam da henüz öğrenciyim sizlere işlediğimiz konu hakkında birkaç bilgi vermek istiyorum.

Yapmamız gereken ilk şey Ms Outlook ta bir hesap oluşturmak olacaktır. Daha sonra belirleyeceğimiz bir yerde shutdown – s – t 0 içerikli pckapat isimli bir bat dosyası hazırlamamız gerekiyor. Bu işlemlerin ardında Ms Outlook ayarlarını yapmamız gerekiyor.
Sırası ile bu ayarlar aşağıda ki gibidir :

1. Araçlar – Kurallar ve Uyarılar da Yeni Kural diyoruz

2. Boş Bir Kuraldan başla yı işaretleyerek İleri diyerek devam ediyoruz

3. Burada konuda belirli sözcükler bulunsun, kişi veya dağıtım listesi adresinden gönderilen ve yalnızca bu makinede seçeneklerini seçerek gerekli şekilde dolduruyoruz ve ileri diyerek devam ediyoruz.

4. Burada uygulama nesnesini başlat ve iletiyi sil seçeneklerini işaretliyoruz ve bat dosyamızı seçiyoruz. İleri diyerek işlemimize devam ediyoruz.

5. Son ve uygula diyerek işlemimizi bitiriyoruz.

Ms Outlook hesabımızın kurulu olduğu bilgisayara belirttiğimiz adresten pckapat başlıklı bir mail geldiğinde ve Outlook açık ise bilgisayarımız kendisini kapatacaktır.

DİPNOT: Arkadaşlar en kısa zamanda ".bat" dosyasını da hazırlayacağız bittiğinde buraya da koyarım.

Offline Orion
[ Kalbinde nasılsa öyledir... ]
Orion

# 4.2.2010 02:05:42
Güzel yöntem.Sms ile olanı var daha bi pratik ama bu metod da iyi
You ate, i hate..Opps is it fake?? http://img183.imageshack.us/img183/791/imza1gr7ea7.jpg
Offline BICIRBICIR
[ Ne yazsak :D ]
BICIRBICIR

# 4.2.2010 08:36:06
iyi güzelde bunu uygulamanın kazancı ne ????????????
herkez aynı hayatda kendini bişi sanma
Offline ||Su||
[ water&pride dreamworked:) ]
||Su||

# 4.2.2010 11:38:27
Arasıra Bilgisayarımı kapatmayı unutuyorum. Bu yöntemde oldukça işime yarayabilir.orion sms ile nasıl ?onuda ögrenebilirsem süper olur.
İNTERNET (BİLİŞİM SUÇLARI) 123. madde “Kişilerin huzur ve sükununu bozma suçu”106. madde “Tehdit suçu”, 125. madde “Hakaret suçu”,
Offline Ahmet
[ ]
Ahmet

# 4.2.2010 11:54:36
dışardayken bilgisayarını açık unuttugun aklına gelir ve kapalı olmasını hissedersen telefonunda mail sistemi varsa ordanda kapatabilirsin
Derlermişte inanmamıştım denir ya hep .. yine inanmadım
Offline ||Su||
[ water&pride dreamworked:) ]
||Su||

# 4.2.2010 12:02:36
Alıntı : Ahmet
dışardayken bilgisayarını açık unuttugun aklına gelir ve kapalı olmasını hissedersen telefonunda mail sistemi varsa ordanda kapatabilirsin

Süpermiş, teşekkür ederim
İNTERNET (BİLİŞİM SUÇLARI) 123. madde “Kişilerin huzur ve sükununu bozma suçu”106. madde “Tehdit suçu”, 125. madde “Hakaret suçu”,
Offline DreamCatcher®
[ hayat ilginç çiçekler böcekler falan ]
DreamCatcher®

# 4.2.2010 12:46:16
Alıntı : free_style
Arkadaşlar Bilge Adam da henüz öğrenciyim sizlere işlediğimiz konu hakkında birkaç bilgi vermek istiyorum.

Yapmamız gereken ilk şey Ms Outlook ta bir hesap oluşturmak olacaktır. Daha sonra belirleyeceğimiz bir yerde shutdown � s � t 0 içerikli pckapat isimli bir bat dosyası hazırlamamız gerekiyor. Bu işlemlerin ardında Ms Outlook ayarlarını yapmamız gerekiyor.
Sırası ile bu ayarlar aşağıda ki gibidir :

1. Araçlar � Kurallar ve Uyarılar da Yeni Kural diyoruz

2. Boş Bir Kuraldan başla yı işaretleyerek İleri diyerek devam ediyoruz

3. Burada konuda belirli sözcükler bulunsun, kişi veya dağıtım listesi adresinden gönderilen ve yalnızca bu makinede seçeneklerini seçerek gerekli şekilde dolduruyoruz ve ileri diyerek devam ediyoruz.

4. Burada uygulama nesnesini başlat ve iletiyi sil seçeneklerini işaretliyoruz ve bat dosyamızı seçiyoruz. İleri diyerek işlemimize devam ediyoruz.

5. Son ve uygula diyerek işlemimizi bitiriyoruz.

Ms Outlook hesabımızın kurulu olduğu bilgisayara belirttiğimiz adresten pckapat başlıklı bir mail geldiğinde ve Outlook açık ise bilgisayarımız kendisini kapatacaktır.

DİPNOT: Arkadaşlar en kısa zamanda ".bat" dosyasını da hazırlayacağız bittiğinde buraya da koyarım.

Bat Dosyasının Hazırlanışı :

1.Başlata gelelim.
2.Çalıştıra tıklayalım. çalıştır açıldıktan sonra edit yazıp enter
3.Karşımıza mavi bir dos ekranı gelicek ( bu komutları yazacagımız yer)
4.Açılan pencerede ilk satıra shutdown -s -f -t 10 yazalım ( -s bilgisayarı kapatır -f açık olan programlardan takılan kitlenen varsa onları kapatır -t zaman bildirgesi 10 yazan yer saniyedir istediğinizi yazabilirsiniz. Eğer -f olmaz ise açıkta kalan kitlenen programlar varsa bilgisayar kapanmayabilir sizden yanıt bekler )
5.Yukarıdaki Dosya sekmesine tıklayalım
6.Farklı kaydete gelelim ve tıklayalım.
7.dosyamızın adını pckapat.bat olarak verelim ( yada ne ad vericekseniz ama sonu mutlama .bat lı bitmek zorunda )
8.Sağ tarafta dosyayı kaydeceğimiz dizini seçiyoruz ( istediğiniz yer olabilir belgelerim masasustu vs )
9.kaydetip programı kapatabilirsiniz. Dosyamız hazır.

Offline teo
[ modernlik ayaklarına yatıp, dalkavukluk yapma ..koktu.. ]
teo

# 4.2.2010 13:03:02
waaayyyy bu bilgiler benimde işime yarar.
Yarim varken, başkasına meyil etmem. Meyil edene, destur 5 yıldır kalbimin tek hükümdarı, mührü ...yarim var derim... Yar`i varken, başkasına göz süzenin karakterinden şüphe ederim.
Offline free_style
[ ]
free_style

# 4.2.2010 13:53:07
DreamCatcher® kardeşim evet bizde bugün derste onu gördük sağolasın arkadaşlara yazıcaktım ama sen yazmışsın eywallah kardeşim
Offline DreamCatcher®
DreamCatcher®

# 4.2.2010 14:12:16
Rica ederim.
Sanırım Sistem eğitimi alıyorsun ?
Offline free_style
[ ]
free_style

# 4.2.2010 14:13:09
evet arkadaşım sistem ve network
Offline DreamCatcher®
DreamCatcher®

# 4.2.2010 14:18:18
bitince kursun çalışma hayatında ilk server çöküşünü gördüğün zaman hissetiklerini yaz bi kenara
şaka bi yana takıldığın konu olursa yardımcı olmaya çalışırım kolay gelsin
Offline free_style
[ ]
free_style

# 4.2.2010 14:21:41
eywallah kardeşim sağol
Offline BLaCk58
[ ]
BLaCk58

# 28.2.2010 05:58:38
Madem konu sistem kapatılıyor mesajı bende şunu ekleyeyim ;
Bazı antivirüs ve anti spyware uygulamaları svchost.exe gibi uygulamaları kapatır.
o anda bi pencere gelir ve sistem kapatılıyor der ve geriye sayar kapanır.
İptal etmek için çalıştır`a
shutdown -a yazmanız yeterlidir.

Ek olarak ;
shutdown -r ilede reboot atarbilirsiniz.
parametrelerden çok kullanılanlar
-r reboot
-t süreyi belirtme
-s kapatmayı
/c yorumu temsil eder.

mesela ;
shutdown -r /t 10 /c "Resetle beni bebeğim"

Editsel : Türkiye`de en iyilerdeniz gibi söylenen bir kurumun bu konuları ders konusu yapması bile komik.. Veya bu ülkede ciddi bir eksiklik var.. Sanırım ben bilgisayarcı olacam abi diyip kursa başlamak yetiyor..
04.06.2o11 o3:13 Spermimde sigara söndürüğüm tarih..
Offline free_style
[ ]
free_style

# 28.2.2010 09:38:33
Alıntı : BLaCk58
Madem konu sistem kapatılıyor mesajı bende şunu ekleyeyim ;
Bazı antivirüs ve anti spyware uygulamaları svchost.exe gibi uygulamaları kapatır.
o anda bi pencere gelir ve sistem kapatılıyor der ve geriye sayar kapanır.
İptal etmek için çalıştır`a
shutdown -a yazmanız yeterlidir.

Ek olarak ;
shutdown -r ilede reboot atarbilirsiniz.
parametrelerden çok kullanılanlar
-r reboot
-t süreyi belirtme
-s kapatmayı
/c yorumu temsil eder.

mesela ;
shutdown -r /t 10 /c "Resetle beni bebeğim"

Editsel : Türkiye`de en iyilerdeniz gibi söylenen bir kurumun bu konuları ders konusu yapması bile komik.. Veya bu ülkede ciddi bir eksiklik var.. Sanırım ben bilgisayarcı olacam abi diyip kursa başlamak yetiyor..

evetr edit bölümünde haklısın birkaç şey söylemek istiyorum aslına bakarsanız böyle bir konu yok ders saatlerimizde günlük konumuzu 15-20 dakka erken bitirdiğimizde bilgi bilgidir diyip eğlencesine hocamız böyle şeyler gösteriyor.
birde ben bilgisayarcı olmak istemiyorum allah korusun bilgisayar tamirinide hiç sevmem çok stresli bir durum benim bölümüm farklı senin makinanla benim makinayı bir 3 tane daha düşün aralarda 4 tane daha router düşün 3 tanesi nat diğeride internet router olsun senin makine dc-dns-dhcp kursak benim makine de web server dns olsa benim paralelimde cache only dns olsun 3. nat da relay agent olsun, relay agent bacağına gelen lan sekmenti yani diğer client da secondary zone olsun yedekler burda toplansın otomatik olarak dıştaki bacak`a giden lan sekmenti client ise oda internetten herhangi biri olsun isp ve dns kuralım diğer iki nat da dış ve iç bacaklara bakan tünel olsun. aralarındaki bağlantımızı kurduğumuzda siteye güzel ve hızlı bir iletişim sağlamış oluyoruz. Ama bunun dışında bilgisayar tamiratı gelirse yapamam yani bunada bilgisayarcıyım diyemem
Offline BLaCk58
[ ]
BLaCk58

# 5.3.2010 07:29:43
Yanlış anlamışsın ama neyse.. Bilgisayarcı derken genelleme yaptım. Yani Network veya grafik.. Sadece bir cümleydi..
O değil, dediklerinden birşey anlamadım ben. lan lun diye konuşmak hiç yakışıyormu.

Diğer yandan bilgisayar tamirini zevkli bulmuyorsan bence Network`ten uzak dur.
Kurduğun cümlelerden veya gerekse tarzından belliki daha henüz pratik aşamasına dahi gelmemişsin.

Benim eleştirim sana değil, bilge adam gibi kurumlaradır.. Bir çok mezununu tanıyorum, hocaları ile denk geliyorum.
Gelecek kargaşası içerisinde olan yüzlerce genç resmen bu para tuzağına düşerek hem kendilerini hemde sektörü mahvediyorlar.
Şimdi oturup, benim laflarımı kişisel algılayacak olursan bu konuşmayı boşa yapıyoruz demektir. Zira, daha çok genelleme alıyoruz. Herneyse..

Şöyle birini düşün; i386 işlemciyi sadece eski kitaplardan okumuş.. Win yazıp windows`a girmemiş.. Win9x kurulu bir ağda, etki alanı devre dışı diye otomatik ip alamadığı için bir win9x işletim sisteminin açılmasını 5 dk beklememiş, Bozuk Edo ram ile işletim sistemi kurarken verdiği hatalar yüzünden extact komutu ile otomatik kur olmadan işletim sistemi kurmamış, ve 4x 4x 32x RW ile CD Yazarken Cd-Rw`ın üstüne cd yanmasın diye buz koymamış, 56K modemi ip share ile switch`te birleştirip kendi routerini yapmamış vs. vs... Birini düşün..
Ve bu kişi, parayı bayılıp direk Windows 2008 Server - Aspx veya Yazılım kursu aldığını düşün..
Öğrendiğini zanneder, ama hiç birşey öğrenemez..

i386 cpu + 8 mb edo ram - 50 mb hdd. => 50 Tl [bile tutmaz]
Win3.1 / Nt 4.0 Server / Proxy Server / Dns Server [NT 4.0. Pack`takiler 1997] => 1 Tl [4Tane Boş CD Parası]
İleriki aşama
Acer Altos 1100 Server [10 Gb SCSI Disk + 4 Mb Ati Pro SCSI Controller + VGA + 1* P3 450Mhz + 128 Mb ECC SD 133 Mhz Ram] => 300 TL

Toplamda 354 Tl yapar yukardaki liste..
Bunları temin edip, tamamen "deneme yanılma" ile! 6 aylık bir çalışma..

6 aylık çalışma bitince, tüm kurs yerleri yetersiz gelip, bizim eleman kendi kendini geliştirecek ve özel ders dahi verebilecek konuma gelecek..

Ama isterse, 6 ay sonra kursa girip hızlandırabilir kendini esas oğlanımız veya hanım kızımız..

Ne yazık ki, 3 satırlık bir editi 50 satır yapmak zorunda kaldım.. Ne mutlu bana..
Offline free_style
[ ]
free_style

# 12.3.2010 02:51:10
Alıntı : BLaCk58
Yanlış anlamışsın ama neyse.. Bilgisayarcı derken genelleme yaptım. Yani Network veya grafik.. Sadece bir cümleydi..
O değil, dediklerinden birşey anlamadım ben. lan lun diye konuşmak hiç yakışıyormu.

Diğer yandan bilgisayar tamirini zevkli bulmuyorsan bence Network`ten uzak dur.
Kurduğun cümlelerden veya gerekse tarzından belliki daha henüz pratik aşamasına dahi gelmemişsin.

Benim eleştirim sana değil, bilge adam gibi kurumlaradır.. Bir çok mezununu tanıyorum, hocaları ile denk geliyorum.
Gelecek kargaşası içerisinde olan yüzlerce genç resmen bu para tuzağına düşerek hem kendilerini hemde sektörü mahvediyorlar.
Şimdi oturup, benim laflarımı kişisel algılayacak olursan bu konuşmayı boşa yapıyoruz demektir. Zira, daha çok genelleme alıyoruz. Herneyse..

Şöyle birini düşün; i386 işlemciyi sadece eski kitaplardan okumuş.. Win yazıp windows`a girmemiş.. Win9x kurulu bir ağda, etki alanı devre dışı diye otomatik ip alamadığı için bir win9x işletim sisteminin açılmasını 5 dk beklememiş, Bozuk Edo ram ile işletim sistemi kurarken verdiği hatalar yüzünden extact komutu ile otomatik kur olmadan işletim sistemi kurmamış, ve 4x 4x 32x RW ile CD Yazarken Cd-Rw`ın üstüne cd yanmasın diye buz koymamış, 56K modemi ip share ile switch`te birleştirip kendi routerini yapmamış vs. vs... Birini düşün..
Ve bu kişi, parayı bayılıp direk Windows 2008 Server - Aspx veya Yazılım kursu aldığını düşün..
Öğrendiğini zanneder, ama hiç birşey öğrenemez..

i386 cpu + 8 mb edo ram - 50 mb hdd. => 50 Tl [bile tutmaz]
Win3.1 / Nt 4.0 Server / Proxy Server / Dns Server [NT 4.0. Pack`takiler 1997] => 1 Tl [4Tane Boş CD Parası]
İleriki aşama
Acer Altos 1100 Server [10 Gb SCSI Disk + 4 Mb Ati Pro SCSI Controller + VGA + 1* P3 450Mhz + 128 Mb ECC SD 133 Mhz Ram] => 300 TL

Toplamda 354 Tl yapar yukardaki liste..
Bunları temin edip, tamamen "deneme yanılma" ile! 6 aylık bir çalışma..

6 aylık çalışma bitince, tüm kurs yerleri yetersiz gelip, bizim eleman kendi kendini geliştirecek ve özel ders dahi verebilecek konuma gelecek..

Ama isterse, 6 ay sonra kursa girip hızlandırabilir kendini esas oğlanımız veya hanım kızımız..

Ne yazık ki, 3 satırlık bir editi 50 satır yapmak zorunda kaldım.. Ne mutlu bana..

arkadaşım sende beni yanlış anlamışsın cümlelerimi daha iyi oku oldu mu? lan demedimki ben sana muhauahuahuah gece gece koparttın beni kardeş bak ne demişim ben sana, sadece o lan lı lunlu bölümü copy/paste yapıyorum puhahahaha gülmekten yazamıyorum

"lan sekmenti yani diğer client da secondary zone olsun yedekler burda toplansın otomatik olarak dıştaki bacak`a giden lan sekmenti" sen o aralardaki lan ları sana argo olarak yazmadım LAN hani bilirsin internet cafelerde iş yerlerinde büyük kuruluşlarda olan "local area network" bunun baş harfleri kardeş bir dahakine dikkatli oku ben sana bu sitede lan lı lunlu konuşmam düşmem kardeşş
Offline BLaCk58
[ ]
BLaCk58

# 12.3.2010 03:52:14
sadasdfasfasd
Hacım bana sorarsan son yazdıklarını kimse okumadan sil.

Yazık Edit : İlk editsel yazımda işte tam olarak bundan bahsetmiştim işte.. Sakın beni yanlış anlama, aklıma bir arkadaş geldi şimdi. Bir gün arkadaşımın, kinaye ve dünya üzerinde mecazi bir anlam olduğunu bilmediğini öğrendiğimde çok üzülmüştüm. Şimdi o arkadaşın pilkisayar tamir tükkanı olduğunu düşünemiyorum. İşte editsel`in anlamı buydu. Tekrarlıyorum beni yanlış anlama..
Offline free_style
[ ]
free_style

# 12.3.2010 03:56:16
senle polimiğe daha fazla girmeden burda susuyorum ama söylemedende geçemicem arkadaş "O değil, dediklerinden birşey anlamadım ben. lan lun diye konuşmak hiç yakışıyormu." böyle yazmışsın anlamı ne oluyor
Offline BLaCk58
[ ]
BLaCk58

# 12.3.2010 04:00:42
Polemiğe girdiğin yok zaten. Güzel bir paylaşım yapmışsın, umarım insanların işine yarar eline sağlık
Ama bir üstteki postta bir edit var. istersen tekrar oku. =)

Ama illa tam olarak anlayamıyorum dersen, forumda kirlilik yapmaya gerek yok. Konuyu kapat veya bir arkadaşına okut; " Lan bu dümbük burda ne demek istemiş acaba" de arkadaşın anlatır sana =)

İyi Forumlar, daha fazla yazı paylaşman dileği ile =)
Offline VaGa
[ Odi profanum vulgus et arceo... ]
VaGa

# 12.3.2010 05:48:25
Aha... Beğendim ben bu olayı. Deneyeceğim yakın zamanda...
  • Sayfalar #
  • 1
cevap yaz
Kalın   İtalik   Altı Çizgili   Üstü Çizgili   Sola Yatık   Ortala   Sağa Yatık   Link  Resim   YouTUBE  MetaCafe   Öpücük Alkış Kafası Karışık Ağlayan Sırıtan Gülümse | İfadeler
Buyuk Menu Alt
Site Haritası

Facebook Twitter RSS