Arama


Şu anda SanalCafe.com Forumlarını okuyorsun. Eğer sen de “Benim de söyleyeceklerim var!” diyorsan, hemen facebook connecti kullanarak 10 sn de aramıza katılabilirsin.
Menu Buyuk Ust
Forum RSS  Arama Arama
En Son Hangi Kitabı Okudunuz?
Offline deepbluewar
[ yaşlandık... ]
deepbluewar

# 30.1.2010 12:48:57


Evet Arkadaşlar Bu başlık altında En son okuduğumuz Kitapları paylaşıyoruz...

En son okuduğunuz kitabın ;

adını
yazarını
türünü
ve eklemek isterseniz yorumunuzu katarak konuyu doldurabilirsiniz...Bu sayede belki sizde başka birinin okuduğunuz kitap hakkında bilgi almasını sağlayabilir ve kitap okumasına katkıda bulunabilirsiniz...

Dipnot: Konunun fikirbabalığı için beni üşenmeden dinleyip pat diye bu fikri veren şahsa teşekkürler...
Aslında şarap gibi olan erkeklerdir.Başlangıçta asmalarda ham üzüm tadında meraklı, büyüyüp olgunlaştıkça çekirdeklerini keşfeden ataerkil üremeci,ve kadınları tattıkçada ruhunu şeytana kadehte sunan şarap halini alırlar...ve bilinsinki her kadeh yeni bir sona yudumlanır...
Offline deepbluewar
[ yaşlandık... ]
deepbluewar

# 30.1.2010 13:02:50
Kitabın adı:Bin Dokuz Yüz Seksen Dört (Nineteen Eighty-Four)
Yazarı :George Orwell (Eric Blair)
Türü : Roman, Politik, Bilim KurguArkadaşlar kitap için şunu söyleyebilirim;
Orwel zekalığına hayran duyulacak büyüleyici ve oldukça ileri görüşlü bir destan yaratmış.Yirminci yüzyılın en büyük ütopyalarından birini oluşturarak insanların düşünme yetilerini kaybettikleri, kişiliklerini yitirerek her an "Büyük ağabey sizi gözlüyor" tehdidini hissettiren bu yüzden de herkesin birbirine şüpheyle baktığı ve paranoyak olmalarını anlatan bir roman. George Orwell, 1984 yılında bunların olacağını öngörmüş...Kitabı okuduktan sonra 1984 ün bitmediğini devamını yaşadığımızı düşünmeye başladım. Küresel düşmanlar sık sık isim ve yer değişiyor. Eski dostlar düşman, eski düşmanlar dost oluyor. ``Değişmeyen tek şey kapitalizmin üzerimizdeki gözleri..``

Not: Filminide izlemenizi tavsiye ederim..
Aslında şarap gibi olan erkeklerdir.Başlangıçta asmalarda ham üzüm tadında meraklı, büyüyüp olgunlaştıkça çekirdeklerini keşfeden ataerkil üremeci,ve kadınları tattıkçada ruhunu şeytana kadehte sunan şarap halini alırlar...ve bilinsinki her kadeh yeni bir sona yudumlanır...
Offline zuZzu!
[ Kuş kanadı kalem olsa yazılmaz benim derdim ]
zuZzu!

# 30.1.2010 15:56:11
Kitabın adı : Ölüm Andı
Yazarı :Françoise Xenakis
Türü : Roman

Ufak tefek çocuksu ve, neredeyse dilsiz denebilecek kadar sessiz bir kadın Jeanne Pottier. Ettiği bir yemin uğruna bir aşk cinayeti işledi; sevdiği erkeği kocasını, Claude`u öldürdü. Cezasını çekmekten başka beklediği bir şey yok artık. Kendi duruşmasında hazır ama çok uzaklarda. Dört gün süren duruşmalar boyunca kürsüye gelen tanık ve avukatlar diğerlerinden hiç de farklı olmayan bir aşkı anlatacaklar..


diye çekti beni kitap ...
Bir gün seni sevmekten vazgeçersem beni öldür diyen bir adam , ve onu herşeyi gören bir kadın... şarjör şarjör mermiler , alışılması güç sahte bir inanış .. kitabın ortasındayım biraz çekti ama sonunda ne olacağını biliyorum . kendisini öldürecek kadın .. aşk!

kayıp sembol acaip sardı


Eski nicki : hydRa ` zuZzu 2003~2011 Bir gün gelir geçer , bazı günler hiç mi hiç değişmezz...
Offline gosdem
[ gidiyorum ben.. HOŞÇAKALIN.. ]
gosdem

# 30.1.2010 15:58:34

yazarı: Fatih BAYHAN
türü: Yakın tarih, politikaHz. Peygamber`in (s.a.v.) bir grup Mekkeli tarafından öldürülmeye kalkışılmasından tutunda Gandhi" ye kadar 12 suikast anlatılmış.
olayı sadece benim gördüğüm gibi değilde, baskalarının gördükleri yanlarıda almamı sağladı.belkide görüş genişliğimi oturttu.
ben bazen hadi yha diyerek bazende gözlerimi fal tası gibi açarak okudum.ve benim için yararlı oldugunu düşünüyorum. ve bazı seyler hakkında bir kez daha düşünmemi sağladı.
Deniyorsun ama yapamıyormusun? İnan biraz kendini kasarsan, gördükLerini ve duydukLarını, başkaLarının göreceği şekiLde değiLde, kendi kafanda tasarLarsan çok yoL kathedersin.. Çünkü senin Garanti beLgen benim..
Offline CuTTeMaN
[ Zaman... ]
CuTTeMaN

# 30.1.2010 15:59:48
Kitabın adı : Eroin
Yazarı :Christiane F.; Çeviren: Ümit Kıvanç; : Erol Özbek
Türü : RomanBu, bir roman değil, Christiane`nin kelimesi kelimesine gerçek, yaşanmış tüyler ürpertici öyküsü... Bu kitabı oluşturan anılarını anlattığında Christiane 16 yaşındaydı. 12 yaşında esrara, 13 yaşında eroine başlamıştı. Müptela oldu. Sabah okula gitti, öğleden sonra kendisi gibi eroinman olan arkadaşlarıyla birlikte fahişelik yaparak eroin parası kazandı. Annesi, tam 2 yıl, kızının bu ikili yaşantısını fark etmedi. Christiane, kendisini uyuşturucu kullanmaya iten rahatsızlıklarını, tepkilerini ve çocukluktan genç kızlığa geçme çağında bir eroinman olarak yaşadıklarını bütün ayrıntılarıyla anlatmaya çalıştı bu kitapta.
Bugün artık, üzülerek belirtelim, eroin yaygın bir problem haline gelmektedir toplumumuzda. Ama bütün toplumlar için büyük bir tehlike. Christiane`nin öyküsünün çok yakınımızda tekrarlanmaması için bir uyarı saymalıyız onun anlattıklarını. Her gün 13-15 yaşlarında pek çok çocuğun, gencin adlarını gazetelerde `Aşırı Dozda Eroin Alarak Öldü...` başlığı altında okumamamız için bir uyarı!
Eski nicki : mithat_svn
Offline Sm2ove
[ istanbuL ]
Sm2ove

# 30.1.2010 16:24:16
Kitabın adı : Yarim Haziran
Yazarı :Can Dündar
Türü : Derleme (Can Dündar`ın yazılarını topladığı kısa ama hakıkaten hiç bitmesini istemeyeceğiniz fevkaladenin fevkinde bir kitap)
baka kaldım peşinden...
ne gözümü alabildim ne göze alabildim`.....

hepimizin hayatında bir kenara çizikler attığımız önemli bir ay yada özel bir günü vardır ki yıllar geçsede unutmayıp hep hatırlamak istediğimiz... haziranda benim için, belkide bir çoğumuz için öyledir.....uzun zaman önce aldığım ama okumaya fırsat bulamadığım ve elime aldığımda dün bir nefeste okuduğum yine mükemmel bir Can Dündar kitabıydı....
Haziran`da asik, haziranlarda pisman, ergen oldum...Anladim ki, Haziran`da sevmek yaman, Yarim haziran...
Siz,Biz,Hepimiz...Uyan Ey Sevgili Ülkem Vazgeçmemeliyiz !!
Offline ösmurr
[ Mi amor siempre estará, cuidándote.. ]
ösmurr

# 30.1.2010 21:00:49
Kitabın adı: Katre-i Matem
Yazarı : İskender Pala
Türü : Roman"Lale ile acı gerçekler mutlu düşlere, paslı demirler parlak gümüşlere, yavuz bakışlar tatlı gülüşlere döner birden: Lale ile uğruna can verilecek bir sevgili yaşar içimde, Lale başıma taç ve ben ona muhtaç...

Kapa gözlerini ve dinle sakî, bir İstanbul lalesinin çığlıklarını duyuyor musun?!.. İstanbul`a çıkmayan bir lale yolu, laleye çıkmayan bir İstanbul kadar kayıptır. yitiktir. Rüzgarları toplayan hüzünler aşklar yoksa İstanbul bahçelerinde ve bir kabir başında ışıklar yas tutar gibi laleler ağlar seher vakitlerinde.

Uyan sakî, lale devrindeyiz!... "

Diye sesleniyor usta arka kapaktan. Lale Devrindeki İstanbul anlatılıyor, yer yer ağdalı fakat çoğu zaman akıcı bir uslup ile. 66 soruda izi sürülen ve aydınlatılmaya çalışılan bir cinayet var ortada. Soruların sayısı, lalenin ebced hesabı (alfabetik bir sayı sistemini kullanarak, kelimelerin sayısal değerini hesaplama) ile ilgilidir.

Uzun uzun yorumlamaya gerek yok, zira yorumları değil kitabı okumanızı tavsiye ederim (:

Bir romanda arayabileceğiniz tüm özelliklerin olduğunu düşünüyorum.

Marriage is a relationship where one person is always right, and the other is the husband.
Offline onyro
[ Abi bırak ya... ]
onyro

# 30.1.2010 22:00:55
Kitabın Adı: Lâ, Sonsuzluk Hecesi
Yazarı: Nazan Bekiroğlu
Türü: Hikaye"Öyle bir çığlıkla attı ki kendini Âdem uykusundan,
gerçekte çığlık atıp atmadığını bile bilmedi. Ama iki uyku arasında rüyasının bölündüğü gün gibi gerçekti.
Ve başına bir şey gelmiş gibiydi.
O zamansızlık zamanında, cennet ırmağının kıyısında Âdem onunla göz göze geldi.
Kuşları, tüyleri ürkütmekten korkarcasına elini uzattı yavaşça.
Parmaklarının ucundan dökülen yaseminleri gösterdi.
İçine dolan ses ve ışığa, sevince sarmaşığa, usulca, sen kimsin, dedi.
Bildiğini bir kez daha bilmek, kelimesini bir de ondan duymak istedi.
Ben kadınım, dedi Havva, ama bu benim sıfatım. Adımı henüz bilmiyorum.
Sonra döndü Âdem`e,
aklına bir şey gelmişti.
Sesi, bengisular gibiydi.
Bana, dedi, bir isim ver,
varlığım olsun.
Durdu, aklından yeni bir şey geçti. Bana, dedi, sen isim ver, varlığım senin olsun.
Bana öyle bir isim ver ki senin adının yanında dursun.
Seni anan beni de ansın. Seni hatırlayan beni hatırlamadan olmasın.
Bir "ile" koy aramıza bizi
birbirimize bağlasın."

Bir kadın ve bir erkeğin hikayesini bir de böyle dinlemenezi öneririm. Hayranlıkla her kitabını takip ettiğim Nazan Bekiroğlu yine muhteşem anlatımıyla muhteşem bir eser çıkarmış... Düşünmeye hazır ve felsefe dolu cümleleri zevkle çözecek arkadaşlara tavsiyemdir. Nazan Bekiroğlu`nun kitabını takdim ettiği gibi:

"Bir ömür boyu aradığım hece harfinin LÂ olduğunu bildim. "
Offline dragmon
[ adam bile degilsen adımı bile anma...her konuşan mahlukatı hata yapıp ; insan sanma ]
dragmon

# 30.1.2010 22:43:38
Kitabın Adı: Kanatlar
Yazarı: Nazan Dean R. Koontz
Türü: Gerilim Gizem PolisiyeMary cinayetleri pisişik güçleri sayesinde önceen sezinleyebilen bir medyumdur.Polis teşkilatlarıyla birlikte başarılı tahminler yapıp önceden bir sürü cinayeti engellemiş ve birçok katilin yakalanmasını saglamıştır.Pisişik yetenekleri ve gördüğü rüyalar zamanla kurbanın o olacagıan işaret eder ve peşindeki katilin kim oldugunu bulamazsa ölecektir bunu bulmak için gene tek yardımcısı kendisine lanet gibi yapışmış olan yetenekleridir. En yakınında olan ve onu her an öldürmek için hazır bekleyen bu katille mücadelesi onun kaderini belirleyecektir ... hayatının kurtulması için lanetiyle ve geçmişle yüzleşip sisli rüyaların içinden katilinin yüznü görmesi gerekmektedir ...

korku gerilim tarzında bir ekol olan koontz bu romanında da sürükleyici olaylar la ve iliginç rüyalarla okuyucuya güzel bir roman sunmuş hikayede katilin kim oldugunu en sonunda ögrenene kadar başka bir sürü unsuru yanıltmak için kullansada ortalarına yakın kısımlarda ayrıntılardan katilin kim oldugunu tahmin edebiliyorsunuz yinede güzel okunası bir hikaye polisiye sevenleri tatmin eden bir roman ...
felek bulut oldu üstüme yagdı yaşları gözüme dolan dünyada yalan dünyada yalandan yüzüme gülen dünyada 毒 毒 毒 sen beni gönlünce mutlu mu sandın ? ömrümü boş yere çalan dünyada
Offline xeyna
[ Bu FiLm ßurda ßitti. ]
xeyna

# 1.2.2010 16:44:59


Adı: Vahşi (Gece Evi Serisi)
Yazarı: P.C. Cast, Kristin Cast
Türü: Fantastik Kurgu

Serinin 4. kitabı. İlk kitaptan itibaren etkisine alıyor ve bir sonraki kitabı merakla bekliyorsunuz. 5. kitabı da yeni çıkmış diye duydum. Araştırma fırsatım daha olmadı. Konuyu daha detaylı yazmak isterdim ama zamanım sınırlı. Bu türden hoşlananlara tavsiye edebileceğim bir kitap.
Bugün yine çok güzelsin hayat... herşeye rağmen..
Offline teo
[ modernlik ayaklarına yatıp, dalkavukluk yapma ..koktu.. ]
teo

# 2.2.2010 15:50:24
Adı:Türkiye`de Görülmesi Gereken 101 Yer-Boyut Yayıncılık
Türü: Bilgi & ReferansTürkiye’de Görülmesi Gereken 101 Yer” kitabı, Türkiye’nin cennet köşeleri için yepyeni bir panorama çiziyor. Antik kentlerden plajlara, efsanelerden kültürel dokuya, konaklamadan alışveriş olanaklarına, yöresel lezzetlerden doğal güzelliklere, Mavi Yolculuk rotalarından rafting, trekking parkurlarına kadar turizm cennetleri ile ilgili her şey...

Yarim varken, başkasına meyil etmem. Meyil edene, destur 5 yıldır kalbimin tek hükümdarı, mührü ...yarim var derim... Yar`i varken, başkasına göz süzenin karakterinden şüphe ederim.
Offline outlawz_
[ İzmir! ]
outlawz_

# 2.2.2010 16:09:14

Adı:Eroinle Dans
Yazarı:Canan Tan
Türü: Roman, DramEroinle Dans, yalnızca bir eroin öyküsü değil. Sigara ve içkiyle başlayıp esrar, kokain, sakinleştirici ya da uyarıcı haplarla süren, uzun, upuzun bir yolun son noktası eroin.
Merak, macera arayışı, çarpık ilişkilerin yaşandığı arkadaş çevreleri, rastlantı sonucu içinde bulunulan topluluğa uyum çabaları, bu konulara en uzak duran kişileri bile nasıl da içine çekebiliyor. Romanın iki kahramanı Eylül ve Dünya’nın başına gelenler de bunlardan farklı değil.
Eylül, ailesinin biricik prensesi el bebek gül bebek büyütülmüş en iyi okullarda okutulmuş pırıl pırıl bir genç kız. Yolundan sapmasını haklı çıkaracak hiçbir dayanağı yok. Ancak, çok güçlü arkadaşlık ve dostluk bağları bazen bataklığa sürükleyebiliyor insanları. Eroinle Dans, hem güçlü bir arkadaşlığı, hem de böylesine güçlü bir arkadaşlığın sonuçlarını anlatıyor.
We meet for a moment and then it`s goodbye..
Offline melezkızı
[ İşte yine yenide... ]
melezkızı

# 2.2.2010 16:12:47
Adı : ON BİR DAKİKA
Yazarı : Paulo Coelho
Türü: Roman, aşk. dramklasik bir aşk hikayesini anlatıyor ....

genç bi kız+ aşk+ ewlilik+ eş+ sex+ para + acıgerçekler...

Offline big_BORA_bang
[ unuttum bildiğimi doğarken! umudum, olmeden hatırlamak... ]
big_BORA_bang

# 13.2.2010 13:30:04
Adı: Dünyanın İlk Günü
Yazarı: Beyazıt Akman
Türü: Roman , Tarihi (yerli)Genç yazar İstanbul`un fethine değişik bir açıdan yaklaşmış.Hoş ve akıcı.Tavsiye ederim...
Elbiseni yeniyken, şerefini gençken koru...
Offline Tip-i Tip
[ Sensiz Geçen İlk Ayımız---Nur içinde yat BABAM... ]
Tip-i Tip

# 13.2.2010 17:56:07
Kitabın Adı : Olasılıksız
Yazarı : Adam Fawer
Türü: Romanşiddetle tavsiye edilir....
...Lüzumsuz Birkaç Özür Kelimesiydi, İtiraf Etmeye Korktuğumuz...
Offline shirin
[ Sessiz çığlıklar.. ]
shirin

# 14.2.2010 03:47:03


Şu an da okuduğum ve
bundan bir önceki


ve ondan bir önceki ;Hepsini tavsiye ediyorum....
Hayatta ya tozu dumana katacaksın ya da tozu dumanı yutacaksın ........
Offline gs_341
[ Atatürk`ü sevmek maya gibidir.Sütü bozuk olanda tutmaz. ]
gs_341

# 15.2.2010 02:29:02
Kitabın adı: Kırmızı bisiklet
Yazarı: Can Dündar
Türü : Roman - Öykü
Kategori: Türk EdebiyatıVe ben, aslında harfiyen hatırlayarak dünün bol vakitlerini, doyumsuz sohbetlerini, telaşsız saatlerini, saadeti hüzünle yoğurarak geçtim ihtiyar adamın süzgecinden...

Ben onu gemleyemedim, o demledi beni...

Olgunlaştım; basarak üzerine birikmiş bütün yırtık takvim yapraklarının, yıllar yılı aynı çemberde dolanmaktan başı dönmüş akrep ve yelkovanların, o incecik delikten biteviye süzülmüş kumların, evine gire çıka ötmekten sesi kısılmış yorgun guguk kuşlarının, batmış onca güneşin, parıldamış bunca ay ışığının, hilalin ve fecrin, uğruna savaşılmış, yokluğuna alışılmış dostların, birbirine karışarak yanıp sönen kahkahalarla gözyaşlarının, yazılmış yazılamamış bunca satırın, tutulmuş tutulamamış onca sözün, dediklerimin, diyemediklerimin, bir an önce bitmesini istediğim veya hiç bitmesin diye dualar ettiğim anların, koşuda çabuk yorulanların ya da koşmaya hiç niyeti olmayanların, sevaplarımın, günahlarımın, hatalarımın...

... süzüldüm imbiğinden...

Piştim, o ihtiyarın dergâhında...

Babamın oğluydum eskiden;

Oğlumun babası oluverdim birden...****

babalar ile oğullar arasındaki nesilden nesile olan geçişten ve yaşanmak istenip yaşanamayan ve ertelenen ilişkilerin boyutları çok güzel irdenlenmiş ve işlenmiş.Bu köprüyü can dündar çok güzel kurmuş her satırında o köprüden hüzünle geçiyorsunuz.ve kendinizi o hikayede hissederek o köprüde yürüyorsunuz.özellikle baba olanlara ve babalık özlemi çekenlere tavsiye ediyorum.fakat herkesin okuması gereken güzide can dündar eserlerinden..
Hak yemek adet olmuş*hak yiyenler mert olmuş*bu adalet çemberinde*herkes buna alet olmuş
Offline deepbluewar
[ yaşlandık... ]
deepbluewar

# 16.2.2010 17:13:03
Kitabın adı: Mor İnek
Yazarı: Seth Godin
Türü : İş Kitapları
Kategori: Ekonomi - Emek - İş Dünyası - İşletme - Muhasebe - Pazarlama
Arkadaşlar kitapla ilgili binlerce övgü beğeni mevcut aslında...üniversite 1. sınıftayken işletme hocamızın sınavda 10 puanlık bir soru soracağı için okumamızı zorunlu kıldığı benim aldığım kapağına bi kaç sayfasına göz atıp amannnn ne okuyacak deyip bi kenara attığım bi kitaptı..Geçenlerde kitaplığımı düzenlerken elime aldım 2 gün içinde bitirdim..Gerçekten muhteşem bir kitap..İş dünyasının içinde olan arkadaşlar mutlaka okusun...Farklılığın her zaman kazandığı bir rekabet döngüsünde mizahsel yönle çok pratik ve zekice sayfaların düzenlendiği bir eser...

Aslında şarap gibi olan erkeklerdir.Başlangıçta asmalarda ham üzüm tadında meraklı, büyüyüp olgunlaştıkça çekirdeklerini keşfeden ataerkil üremeci,ve kadınları tattıkçada ruhunu şeytana kadehte sunan şarap halini alırlar...ve bilinsinki her kadeh yeni bir sona yudumlanır...
Offline deepbluewar
[ yaşlandık... ]
deepbluewar

# 24.2.2010 10:08:06
Kitabın adı: Ay Hırsızı
Yazarı: Sunay Akın
Türü : Tarih,Hikaye,AnlatıSunay Akın için ne söylesek az galiba...Birşeyler öğretmeyi en güzel yoldan yapan kalemlerden galiba...O kadar güzel birleşiyorki anlattıkları öğrettikleri araştırdıkları...

``Atatürk neden hiç uçağa binmedi?..
Enver Paşa`nın uçağı kaç kez düştü?..
Piri Reis`in haritası Topkapı Sarayı`nda nasıl bulundu?..
157 yıl yaşayan Zaro Ağa`nın Amerika seferi...
İstanbul Boğazı`nı yürüyerek geçen Attila Hülagü`nün sırrı neydi?
Cervantes ve Mimar Sinan hangi caminin inşaatında buluştu?..``

Kesinlikle okumalısınız..Aslında şarap gibi olan erkeklerdir.Başlangıçta asmalarda ham üzüm tadında meraklı, büyüyüp olgunlaştıkça çekirdeklerini keşfeden ataerkil üremeci,ve kadınları tattıkçada ruhunu şeytana kadehte sunan şarap halini alırlar...ve bilinsinki her kadeh yeni bir sona yudumlanır...
Offline TuĞ_çe
[ . . . ]
TuĞ_çe

# 24.2.2010 14:47:45
KİTABIN ADI: İMAMIN MANKEN KIZI
KİTABIN YAZARI: EMİNE ŞENLİKOĞLU
TÜRÜ: ROMANZalimden alim, alimden zalim doğar, sözünü doğrulayan babasınının değerlerinden nefret eden bir genç kızın öyküsü İmamın Manken Kızı!..
EMİNE ŞENLİKOĞLU`NUN EN GÜZEL ESERLERİNDEN DİYEBİLİRİM..İMAM BİR ADAMIN KIZINA SÖZ GEÇİREMEMESİ VE KIZIN İSYANI BAŞINA BUYRUK HAREKET ETMESİ.VE SONUCUNDA DUYDUĞU PİŞMANLIĞI GERİ DÖNMEK İÇİN GEÇ KALINMIŞ OLUNABİLECEĞİNİ ANLATAN BİR KİTAP..

İLGİLİLERİNE DUYRULUR !!
OKUMALISINIZ..
sustu benim dillerim.. kilit vurdum hecelerime .. ! Hakkıyla yaşansın bütün aşklar Aşkın ispatı değilmidir acı Acı denk değilmidir gözyaşına Ucuzdur gözyaşı ama aşkın yanında
Offline deepbluewar
[ yaşlandık... ]
deepbluewar

# 6.3.2010 15:14:08
Kitabın adı: Dracula
Yazarı: Bram Stoker
Türü : Roman, korku,gerilim,Aşk
Filmini izleyipte beğenmeyen yoktur diye umuyorum...
Sonunda kitabını bitirebildim...Gerçekten ortalarda dolanan saçma sapan vampir kitaplarına inat gerçek bir vampir efsanesi okumak için harika bir kitap...Lanetli bir aşık, insanların hayali arzusu olan ölümsüzlük güzel bir şekilde irdelenmiş...Ölümsüz olmak egosunu düşündüm defalarca kitabı okurken...
92 yapımı dracula filminide izlemeyenler varsa izlesin mutlaka..
Aslında şarap gibi olan erkeklerdir.Başlangıçta asmalarda ham üzüm tadında meraklı, büyüyüp olgunlaştıkça çekirdeklerini keşfeden ataerkil üremeci,ve kadınları tattıkçada ruhunu şeytana kadehte sunan şarap halini alırlar...ve bilinsinki her kadeh yeni bir sona yudumlanır...
Offline deepbluewar
[ yaşlandık... ]
deepbluewar

# 23.3.2010 16:25:17
Kitabın Adı: Fedailerin Kalesi Alemut
Yazarı: Wladamir Bartol
Türü:Tarihi RomanTarih derslerinden Hasan İbn-i Sabbah karkaterini bir çoğumuz hatırlıyoruzdur...
Büyük selçuklu imparatorluğu döneminde bulunduğu bölge için büyük tehdit oluşturan, kimileri için şeytan kimileri için gizemli biridir...
Kitapta geçen olaylar anlatım sonrası intihar eylemcilerinin psikolojisini anlayabiliyoruz...Henüz saf,gözü açılmamış insanların belli bir ortam ve düşünüş dışına çıkmasını engelleyerek ve onlara cenneti vaadederek neler yaptırılabiliyor görebiliyoruz..Kitap günümüz dünyası içinde çok fazla ışık tutuyor aslında okuyunca çok fazla şey kavramış olucaksınız..Tavisyemdir..

Aslında şarap gibi olan erkeklerdir.Başlangıçta asmalarda ham üzüm tadında meraklı, büyüyüp olgunlaştıkça çekirdeklerini keşfeden ataerkil üremeci,ve kadınları tattıkçada ruhunu şeytana kadehte sunan şarap halini alırlar...ve bilinsinki her kadeh yeni bir sona yudumlanır...
Offline dark_angel_
[ beni terket sc lütfen canım.. ]
dark_angel_

# 31.3.2010 16:46:15
Kitabın Adı: Babil`de Ölüm İstanbul`da Aşk
Yazarı: İskender Pala
Türü: RomanMutluluğum vuslattan, acım ayrılık düşüncesinden idi. Bazen bu ayrılık düşüncesinden vuslatın tadını bile çıkartamaz, azabım sevincimi kovardı. Aşk zaten bu demekti. Vuslatı isteyen aşık ayrılığa hazır olmalıydı. Bunun içindir ki ben, en mesut aşığın, devamlı vuslatı isteyen ama hiç vuslatı yaşamayan aşık olduğunu düşünüyordum. Sevgilinin gelişinin ayak seslerini duyarak kıyamete kadar yaşanılabilir, ama vuslata erdikten sonra gideceğinin korkusuyla hemen can verilirdi. Sonunda vuslat olan bir ayrılık, derteleri bile zevke dönüştürür ama sonu ayrılıkla bitecek bir vuslat sevinci kedere boğardı...

uyan dostum uyan; keyfine düşkün çapkın eros`un sevdalı kolları çekilsin boynundan,, ve aşk bir çiy damlası gibi düşsün silkinen aslanın yelesinden...
Offline onetreehill
[ hahahhaaböhüüüh ahahhaböhüüüüüü ü ]
onetreehill

# 31.3.2010 21:09:13
Aşk Köpekliktir...
Yazarı : Ahmet ÜMİT
Yayınevi : Doğan Kitapçılık
Basım Yeri / Tarihi : Istanbul / 2004 - Aralık
Sayfa Sayısı : 186

Aşk, imkânsızı ümit etmektir. Ahmet Ümit, “Aşk Köpekliktir”de bu derin gerçeği anlatıyor: aşkın göz kamaştıran yanılsamasını, muhteşem bencilliğini, karanlık cesaretini, görkemli yıkıcılığını…

Kitaptaki öykülerde aşk bir kavramlar galerisi olarak yer alıyor. On ayrı öyküde, aşkın on ayrı yüzü sergileniyor. Aşk, kimi zaman kanlı bir cinayet için kâfi delil oluyor, kimi zaman bir mucize, kimi zaman çözümsüz bir problem, kimi zaman bir ütopya, çoğu zaman da köpeklik. Aşkı anlatırken gerçeklerden yola çıkıyor yazarımız. Abartısız, basit, yalın ama insanı sarsan gerçeklerden. Aşkın büyüleyici güzelliğinin yanında insan benliğini yok sayan çirkinliğini de dile getiriyor. İnsanı rüyalara sürükleyen heyecanı kadar, ruhumuzu karanlık labirentlerde koşturan kör coşkusunu da gözler önüne seriyor. Aşkın ne olduğunu tarife kalkmıyor yazarımız, ama bu duyguyu okurla tartışıyor.Nesnelerin çekiciliği bize dokunmadıkları ölçüdedir.hayat hiçbir zaman güzel değildir;güzel olan hayat üzerine yapılmış betimlemelerdir sadece-- Schopenhauer
Offline Sarper
[ ]
Sarper

# 31.3.2010 21:38:58
Twilight Serisi Desem Herkes Anlar Sanırım


cevap yaz
Kalın   İtalik   Altı Çizgili   Üstü Çizgili   Sola Yatık   Ortala   Sağa Yatık   Link  Resim   YouTUBE  MetaCafe   Öpücük Alkış Kafası Karışık Ağlayan Sırıtan Gülümse | İfadeler
Buyuk Menu Alt
Site Haritası

Facebook Twitter RSS